BMI index kalkulačka výpočet

Zajímáte se v poslední době více o hubnutí a dietu? Chcete se dozvědět co nejvíce podstatných a přínosných informací? Následující odstavce Vás seznámí s takzvaným BMI indexem, pomocí kterého se definuje nadměrné množství tuků v organismu člověka.

Jak již bylo zmíněno výše, lidská obezita je definována jako nadměrné množství tuků v organismu člověka. Stupeň obezity u jednotlivých případů se určuje pomocí takzvaného BMI nebo-li indexu tělesné hmotnosti. V originálním názvu to je Body mass index, jehož hodnota se vypočítává podle vzorce, který se skládá z váhy (uváděné v Kg) vydělenou výškou (uváděnou v metrech) na druhou.

Běžná hodnota BMI se poté pohybuje mezi 18,5 a 25. Lidé, u kterých se hodnoty pohybují pod 18,5, budou trpět s největší pravděpodobností podvýživou a měli by navštívit svého ošetřujícího lékaře v co nejkratším možném čase. Hodnoty BMI kolem 25 poté ukazují na nadváhu a hodnoty nad 30 poté již na obezitu.

Z hlediska srdečních a cévních onemocnění je BMI (body mass index) vcelku slušným ukazatelem rizika, a to především u zdravých lidí. Pro lepší výsledky týkající se BMI se doporučuje také využít hodnot založených na obvodu pasu.

Onemocnění dýchacích cest je také spojováno v souvislosti BMI. V tomto případě není souvislost zcela jasná, nevyvrací se. BMI sice nesplňuje dokonale svůj smysl a účel, nicméně je využíván nejen běžnou populací, ale i v ordinacích ošetřujících lékařů.

A proto, chcete-li zdravě hubnout a přitom nic neponechat náhodě, doporučujeme Vám navštívit odborníka, díky kterému se dozvíte vše podstatné a pro Vás opravdu důležité.

Účinné hubnutí? Pod dohledem odborníka

Jistě, můžete si říci, že každá návštěva odborníka Vás bude něco stát, ale ruku na srdce. Chcete si díky svým neznalostem ublížit a přivodit trvalé následky? Jistě že ne, a kdo by na druhou stranu chtěl, že? Proto byste neměli o návštěvě odborníka pochybovat.

Nejlepším způsobem jak v dnešní době zdravě hubnout, je hubnutí pod dohledem odborníka na výživu, který při tvorbě stravovacího plánu, tedy jídelníčku, bude brát v úvahu nejen Váš věk, náročnost práce, seznam sportovních aktivit, ale i pohlaví a typ postavy.

Každý odborník Vám doporučí nejlepší způsob jak se vyhnout stravovacím prohřeškům, případně krizovým situacím, které jsou obvykle spojeny s hubnutím. Vedle toho Vás odborník bude permanentně motivovat a zmiňovat důvody, proč vlastně hubnete.

Jak se stravovat při zdravém hubnutí

Jak se stravovat při zdravém hubnutí tak, aby nedošlo k nepříjemným změnám na našem těle, případně k tolik a často zmiňovanému JOJO efektu? Jak kombinovat náš chtíč po dokonalé postavě s touhou dopřát si dobré a chutné jídlo? Základem je vyvážená a racionální strava a hlavně, Váš aktivní přístup k životu!

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.