Celulitida, její léčba a cviky

Celulitida, čím je vlastně taková celulitida specifická. Především je to dolíčkovitá, hrbolatá kůže, podobná pomerančové kůře v místech na těle, kde se většinou ukládá tuk. Celulitida je postrachem většiny žen ve všech zemích západního světa. Ovšem i muži bývají postiženi, tento problém není zdaleka jen výsadou žen. Mezi postiženými kolují různé fámy a mylné informace typu, že celulitida je jakousi zvláštní formou tuku, což je naprostý nesmysl.

Co je to celulitida, jaká je její definice

Celulitida je převážně estetická vada nepředstavující žádná větší zdravotní rizika. Ovšem je nutné říci, že celulitida je většinou chápána jako součást, respektive důsledek problému zvaného nadváha, která jak již asi všichni tuší je pro lidský organismus nebezpečná a může ublížit, pokud se proti ní nezačne bojovat všemi dostupnými prostředky.

Jak správně bojovat s celulitidou

Jedním z řešení v boji proti nadváze a celulitidě je správně zvolené cvičení, respektive posilování svalů v oblasti stehen, díky kterému se zlepší vzhled kůže postižené celulitidou. Pokud docházíte do posilovny pravidelně, požádejte svého osobního trenéra nebo cvičitele, aby Vám poradil nebo ukázal vhodné cviky v boji proti celulitidě.

Jako další pomoc v boji proti celulitidě je zcela určitě vedle cvičení zdravá životospráva, díky které zabráníte rychlému přírůstku váhy. Pravidelně cvičte a pohybujte se, díky čemuž se zlepší Váš tělesný rytmus, zbavíte se tak tuků a podpoříte zdravě krevní oběh. Snažte se o to, aby se Vaše tělo vyvarovalo přílišnému stání nebo naopak sezení.

Omezte alkoholické a kofeinové nápoje, naopak jezte zeleninu a určité druhy ovoce až pětkrát denně. Pijte vodu, hodně vody, je velice důležitá a rozhodně si nezaslouží podcenění v boji proti celulitidě.

Další možnost zbavení celulitidy: Kavitace

Další velice účinnou možností, díky které je možné se zbavit celulitidy, je takzvaná kavitace. Jedná se o metodu, u které dochází k rozbití tukových buněk, jejich přetvoření na kapalnou strukturu a následně odplavení pomocí lymfatického systému z těla.

Tento jev se používá například k drcení kamenů, případně kalcifikace. Samozřejmě, že má mnohem více možností využití. Budeme-li se ale bavit o lidském těle jako krásné lidské schránce, kavitace se zde užívá pro odstranění tukové tkáně a obvykle se přitom pracuje s ultrazvukovým generátorem, jinak také známým jako ultra kavitace.

Celulitidu rozhodně nepodceňujte

Celulitida je v dnešní době více či méně chápána jako kosmetický problém, ale i přesto by neměla být brána na lehkou váhu, a tudíž by neměla být podceňována. V jejím neléčeném důsledku mohou vzniknout různé komplikace, jako jsou například křečové žíly, vodnatost nebo trombóza. Jeden velice důležitý fakt na závěr: sklony k celulitidě jsou dědičné!

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.