Hubnutí boky

Další velice nepříjemnou partií, která bývá často ve hledáčku pro přednostní hubnutí je partie boků. Lidé se velice často pokouší o to, co nejrychleji zformovat patřičné partie do tvaru jim vyhovujícím, ovšem zapomínají u toho na jeden dosti zásadní problém.

Tělo není a nikdy nebylo zvyklé na takto rychlé změny. To znamená, podaří-li se opravdu v dané partii těla zhubnout (např. hubnutí boky) v rekordním čase, je více než pravděpodobné, že se dostaví JOJO efekt a následky budou opravdu nepříjemné. Pakliže je nutné u jiných partií dodržovat základní pravidla týkající se zdravé výživy a fyzického pohybu, tak u boků to platí stejně tak. Zkrátka k hubnutí se musí přistupovat komplexně. Od základů je nutné změnit dlouholeté zvyklosti.

Zdravá výživa je velice nutná a je, ať dotyčný nebo dotyčná chce nebo nechce, velice důležitá. Tělo vyžaduje každodenní přísun vitamínů, bílkovin a na druhou stranu nevyžaduje tolik cukru. Tuto skutečnost si je nutné zapamatovat a řídit se podle ni každý den.

Hubnutí boků a cvičení: Důležitá rada

Je nutné dodržovat zvolený rytmus, poněvadž například prudký pokles Vaší hmotnosti by mohl způsobit různá zdravotní rizika, včetně těch psychických. Je velice důležité zvolit takzvané aerobní cvičení, u kterého bude docházet k tomu nejdůležitějšímu, ke spalování tuků. V opačném případě by mohlo docházet k tvorbě svalové hmoty, což je přesně opačný efekt než vyžadujeme.

Jako u zvoleného jídelníčku, tak je i u fyzického pohybu nutné, aby nebyl nutným zlem či utrpením, ale naopak aby nás naplňoval radostí a bavil. Právě proto díky aerobnímu pohybu to nebude žádný problém. A co je důvodem? Odbourávání tukových zásob, uvolňování endorfinů, přezdívaných hormony štěstí. Jinými slovy, po hodinové jízdě na kole či bruslích se zcela určitě dostaví nálada, která je opravdu příjemná.

Jak a kde provádět pravidelné cvičení a hubnutí boků

V současné době již není takový problém vyhledat pro Vás nejvhodnější možné řešení, pomocí kterého budete své tělo zbavovat přebytečných kil. Ať už to jsou menší nebo větší fitness centra, bazény, tak i v poslední době velice oblíbené taneční a aerobní hodiny. Velice oblíbená je v posledních letech Zumba. Určitě jste o ni již slyšeli, a pokud ne, následující řádky budou určeny především Vám.

Co je to Zumba cvičení

Zumba je cvičební styl, který vznikl před mnoha lety v jižní Americe. Jedná se o směs různých latinskoamerických rytmů, které dávají základ tanečním krokům v kombinaci s aerobním cvičením. Pochopitelně, že za doprovodu skvělé hudby. Lidé, kteří pravidelně navštěvují tyto hodiny, nejen cvičí své boky, ale také posilují svojí osobnost. Zumba není jen o cvičení, ale i dobrém pocitu, pozitivní energii a radosti z pohybu.

Chcete-li vyzkoušet Zumbu, doporučujeme Vám začít první lekcí. Je určena pro začátečníky a nebudete pro Vás tolik náročná.

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.