Hubnutí břicha

Velice častým problémem při redukci nadváhy nebo formování těla jsou takzvané problémové partie, mezi které se hrdě řadí i břicho. Lidé se velice často snaží o to, aby zredukovali svoji váhu a zhubli přednostně tam, kde to považují za nejvážnější a vidí to jako vadu na svém těle.

Jak již bylo zmíněno, každý z nás má individuální a typické ukládání tuku v těle, zkrátka vše je řízeno geneticky. Někdo má tendenci hromadit své tuky v dolních končetinách, kolem zad a prsou a někdo na břiše.

Bohužel není možné v této době jakýmkoli způsobem ovlivnit genetické informace v těle. Na druhou stranu, co jsme schopni ovlivnit, jsou vnější faktory, které mají výrazný podíl na finální podobě tvaru těla. Mezi tyto faktory patří strava a pohyb. Stravu lze změnit a pohyb nebo fyzickou aktivitu chcete-li také. Těmito změnami můžeme velmi efektivně a účinně bojovat proti obezitě.

Nejúčinnější způsoby cvičení břišních svalů

Jedním z největších efektů má pro posilování břišních svalů cvičení, u kterého se evokuje při poloze na zádech jízda na kole. Svaly jsou při tomto cvičení zapojeny o 250 procent více, než při klasickém sed-lehu.

Dalším cvičením, které je pro tělo velkým přínosem je cvičení, u kterého lokty spočívají na vyvýšené podložce, chodidla jsou umístěna nad zemí a kolena se přitahují k hrudníku. V tomto cviku je intenzita namáhaných svalů vyšší o 212 procent než u klasického sed-lehu.

Co lze říct závěrem, dobře procvičované břišní svaly nevypadají pouze jen pěkně, ale jsou opravdu velmi důležitou oporou páteře Vašeho těla. Je důležité také říci, že ať už provádíte jakékoli břišní cviky, je nutné vědět, že vrstvu tuku, která na břiše leží, odstraníte pouze jen vhodnou stravou a aerobním cvičením, při kterém dochází ke spalování kalorií.

Samotné posilování břišních svalů bez ztráty nadbytečných kalorií, respektive tuku, má totiž za následek růst břišních svalů, tedy efekt většího břicha.

Kde a jak hledat bližší informace o hubnutí břicha

Dříve, než se pustíte do cvičení, které Vám pomůže redukovat váhu a formovat postavu, doporučujeme Vám získat co nejvíce informací, které Vás dokáží nasměrovat na správnou cestu. Nikdo z nás by nechtěl zcela neefektivně ztrácet svůj čas i sílu nad cvičením i hubnutím, které k ničemu nevede.

Proto Vám doporučujeme navštívit různá veřejná fóra na českém internetu, která jsou plná lidí s různými zkušenostmi. Případně si přečtěte články, rady a tipy od studovaných profesionálů, kteří se dnes a denně touto problematikou zabývají.

Neméně vhodná je také osobní návštěva například dietologické poradny, kde Vás odborníci na slovo vzatí dokáží správně nasměrovat a poradit Vám tak, abyste neničili své tělo, nesmyslnými zásahy či praktikami. Hubnutí břicha, potažmo celého těla je nejrozumnější pod dohledem odborníka.

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.