Hubnutí cviky

V první řadě by se člověk měl zajímat o to, jak velkou nadváhou vlastně disponuje. Na základě výpočtu takzvaného BMI indexu zjistí, jak na tom ve skutečnosti je a podle toho si také určí způsob, jakým začne hubnout, a které cviky u toho bude provozovat. U žen to bývají nejvíce boky, které jsou nejvíce problematickými partiemi.

Co je to BMI index a k čemu se využívá

BMI index, který jsme o několik málo řádků výše zmínili, nebude určitě početná skupina lidí znát. Proto nám dovolte, dříve než se pustíme do hubnutí a cvičení takového, abychom Vám detailně popsali význam BMI indexu.

Jak jistě správně předpokládáte, BMI index je anglickou zkratkou pro Body mass index. Ve volném překladu je to poté Index tělesné hmotnosti, pomocí kterého se určují hodnoty jednotlivců.

Běžná hodnota u dospělého jedince se pohybuje mezi 18,5 a 25. Lidé, u kterých se hodnoty pohybují pod 18,5, trpí mnohdy podvýživou, a co nejdříve by měli oslovit, případně navštívit svého ošetřujícího lékaře, a to v co nejkratším časovém horizontu. BMI hodnota kolem 25 ukazuje na nadváhu a hodnota nad 30 pak již na obezitu.

Místa, která jasně signalizují nadváhu u dospělého jedince

U mužů to jsou zcela určitě oblasti kolem břicha. Ovšem je důležité dopředu vědět, že hubnutí a cvičení (hubnutí cviky) nebude působit pouze na jednu partii Vašeho těla, ale kompletně na celé Vaše tělo.

Cviků na hubnutí je mnoho. Každý samozřejmě působí na jinou část Vašeho těla a proto je velice důležité se dopředu informovat u odborníků nebo prostřednictvím internetu na základní kroky a postup při hubnutí a cvičení. Není nic horšího než špatný a neefektivní přístup k procesu hubnutí.

Nejlepším řešením pro správnou volbu cviků bude pravděpodobně osobní přítomnost ve fitness centru, které disponuje odbornými poradci či asistenty pro cvičení. Ať už se bude jednat o aerobní cvičení nebo posilování.

Je důležité vědět jakým způsobem cvičit konkrétní partie těla, jak dlouho a v jakých intervalech. Není nutné připomínat, že nejlepším řešením při hubnutí je takzvané aerobní cvičení, u kterého tělo spaluje přebytečné tuky a svalová hmota přitom zůstává zachována.

Hubnutí znamená, životospráva a každodenní pohyb

Chcete-li zhubnout, aniž by si přitom Vaše tělo prošlo doslova peklem, doporučujeme Vám navštívit odborníka, který Vám vytvoří správný a pro Vaše tělo přijatelný jídelníček. Kromě toho začněte s pohybem, a to každý den.

Není nutné hned kupovat permanentku do posilovny v ulici, kde žijete. Stačí, abyste alespoň jedenkrát denně své tělo zaměstnali pohybem. Půlhodinová procházka v přírodě je pro začátek ideálním startem. Až časem zjistíte, že byste mohli zvládnout i něco málo nad rámec, zkuste různé aerobní cvičení v posilovně nebo doma u televize. Možností je celá řada.

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.