Hubnutí, dieta, cvičení a jídelníček v těhotenství

Co je to hubnutí? Co je to dieta? Je to v podstatě proces, v rámci kterého dochází k tomu, kdy uložená energetická rezerva uložená v tukové tkání se snižuje, jinými slovy klesá. Tato změna může být zapříčiněna tím, že se omezí přísun kalorií. Omezení přísunu kalorií není ovšem jediným klíčem k trvalému snížení váhy, je to především vyváženost pohybu se stravou.

Ale zaměřme se nyní na jídelníček věnovaný ženám v těhotenství. Stejně tak, jako pravidelný pitný režim, i vyvážená a zdravá strava bohatá na minerály a vitamíny je alfou a omegou pro těhotné a kojící maminky. Ovšem proč do tohoto režimu nezapojit i našeho partnera, že?

Náš partner nemusí mít opravdu žádnou obavu z toho, že nalezne pouze nikterak valně upravenou zeleninu na svém talíři nebo mrkvovou šťávu k pití na stole. Náš partner bude spokojený a zároveň mile překvapený z jídelníčku, který je velice pestrý, zkrátka se bude cítit stejně tak dobře jako Vy, tedy zdravěji.

Jídelníček nemusí být zpestřen pouze syrovou zeleninou a ovocem známým a vypěstovaným v České republice. Existují další možnosti, jak jídelníček protkat vůní a chutí exotiky. Exotické země nám dodávají své plody na pulty obchodů každý všední den. Buďte si jisti, že nové ovoce budete zařazovat do svého jídelníčku postupem času více a více, ovšem zde pozor na alergii z různých plodů.

Cvičení pro těhotné maminky

Cvičení v době těhotenství je extrémně důležitá. Po celou dobu těhotenství by zkrátka žena měla provádět cviky, díky kterým pomáhá ponechat své tělo v dobré fyzické kondici a hlavně posiluje ty svalové skupiny, které jsou potřebné v období těhotenství, neméně pak při samotném porodu.

Neméně důležité je také provádět jednotlivé cviky v období jim určeném. To znamená, konkrétní cviky v daném stáří těhotenství. Nejlepším řešením jsou takzvané předporodní přípravy, chcete-li kurzy, na kterých se maminky naučí jednotlivé cviky, které je budou provázet obdobím těhotenství.

Cvičení pro těhotné maminky: dýchání a tlačení

Další velice důležitou praktickou dovedností, která bude zapotřebí u porodu, je dýchání a tlačení. Tato dovednost Vám může opravdu zásadně pomoci při samotném porodu. Vedle běžného hrudního dýchání je vhodné také zvládat hluboké břišní dýchání.

Nezapomínejte také na svého partnera, který by měl být na ten vzácný okamžik připraven stejně tak dokonale jako vy. Bylo by vhodné, aby věděl kde Vás držet v inkriminovaný okamžik, jakým způsobem a kde Vás masírovat, dýchat spolu s Vámi, osvěžovat Vás, dodávat Vám psychickou podporu a motivaci. Jedná se o jeden z nejúžasnějších okamžiků Vašeho života, dopřejte si oboustrannou podporu, která Vás bude provázet od té doby vždy a za každých okolností.

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.