Jak rychle zhubnout, jak správně zhubnout

Jak rychle zhubnout? Otázka by spíše měla znít Jak správně zhubnout. Tuto otázky si zcela jistě položil nejeden člověk postižený nadváhou svého těla. Ovšem správná odpověď se hledá velice těžko. Asi proto, že rychle zhubnout bez toho, aby se nedostavil zpětný efekt, více známý pod pojmem JOJO efekt, prostě nejde.

Vaše tělo si zkrátka musí zvyknout na změnu v životosprávě, je nutné změnit přístup i k pohybu, zkrátka na otázku jak rychle zhubnout nenaleznete odpověď, která by Vás uspokojila.

Klasický český model, týkající se nadváhy, je sedavé zaměstnání

Představme si situaci, kdy člověk s nadváhou, který má sedavé zaměstnání, ve kterém tráví 10 i více hodin denně se rozhodne pro radikální snížení své váhy. V první řadě je nutné, aby vedle jídelníčku dotyčný změnil i pohybové zvyklosti.

Nejlepším řešením je takzvané aerobní cvičení, díky kterému se z těla odbourávají nadbytečné tuky a svalová hmota je přitom zachována ve stejném objemu. Pokud by se totiž dotyčný rozhodl místo aerobního cvičení pro posilovnu, ve které by zvedal jen těžké činky, dosáhl by úplně jiného efektu, který by nemusel být ve finále přesně to, čeho chtěl dotyčný docílit.

Vedle aerobního cvičení je dalším neméně vhodným řešením návštěva u odborníka na zdravou výživu a pohyb. Tento odborník je schopen Vám sestavit správný a hlavně zdravý jídelníček. Doporučí Vám aerobní cvičení se zaměřením na Vaše problematická místa na těle, nicméně je důležité vědět, že cvičením ovlivňujete celé tělo, nikoliv pouze jen jeho část. Toto je důležité si neustále opakovat.

Pomoci může cyklická dieta

Jednou z možností, kterou lze zvolit při boji proti nadváze je takzvaná cyklická dieta. Tato dieta pracuje s fyziologickými a změnami metabolismu v závislosti na příjem živin z potravin. Tuto dietu lze rozdělit do několika fází, ve kterých se postupně odbourávají sacharidy, které jsou pro tělo rychlým zdrojem energie.

Jakmile jsou sacharidy odbourány, tělo začne čerpat z tukových zásob nebo svalů na těle. Ovšem je nutné říci, že pokud je v těle vyšší podíl bílkovin, tím jsou svaly chráněny a energie je odebírána z nastřádaného tuku, který tak postupně mizí. Sladká to píseň, že? Proto, aby se stala realitou je ale nutné celý proces důkladně dodržovat.

Nezapomeňte dodržovat správný cvičební harmonogram, vedle toho se držte Vašeho nově poskládaného jídelníčku, který bude plný zdravých potravin.

Potřebujete-li pomoc, obraťte se na odborníky. Nebojte se zainventovat pár korun do lidí, kteří vědí, co dělají. Ať už to budou odborníci přes zdravou výživu, či pohyb. Každá taková to pomoc Vám může usnadnit trápení a dovést k vysněnému cíli mnohem dříve.

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.