Jaterní dieta

Jaterní dieta je velice nepříjemnou záležitostí, která některá z nás v brzké době potká či už potkala. Nicméně se s tímto břemenem dá poměrně slušně žít, ovšem za předpokladu, že Vám nebudou vadit určité kompromisy, kterým se prostě nedá vyhnout. Ano, jedná se o kompromisy týkající se Vašeho jídelníčku. A my si o těchto kompromisech, případně o krocích, které je nutné učinit v následujících řádcích a odstavcích, něco málo řekneme. Nepřestávejte číst, následující informace jsou určeny právě Vám.

První krok: zásadní změny v jídelníčku

První krok je vždy nejdůležitější. V tomto případě je o to těžší, poněvadž je úzce spjat s radikálními změnami v našich dosavadních stravovacích zvyklostech. Ale není třeba zoufat, každý problém má své řešení. Velice snadno lze nahradit určité druhy potravin jinými, neméně chutnými druhy potravin. V konkrétním případě můžeme vyzvednout živočišné tuky, tedy maso. Základy jsou neměnné, to znamená, že vepřové nebo hovězí maso nahradíme zcela masem dietním.

Zprvu se může zdát, že tato změna bude velice náročná, opak je ale pravdou. Existuje celá řada receptů, pomocí kterých lze docílit velice chutných pokrmů, které kromě skvělé chuti mají blahodárné účinky pro Vaše tělo.

Bude to tedy maso kuřecí, krůtí, králičí nebo telecí. Ne všechno drůbeží maso je vhodné, například kachna je velice tučné řešení, které není vůbec dobré. Ovšem asi nejdůležitějším krokem je zařazení do jídelníčku ryby.

Jaký je hlavní princip jaterní diety

Hlavním principem jaterní diety je vynechání tuků, ovšem vedle tuků by měly být také vynechány i živočišné bílkoviny. Obecně není totiž tolik známo, že játra jsou právě živočišnými bílkovinami zatěžována.

Z toho tedy vyplívá, že by se zásadně měla omezit strava, která bude obsahovat vedle masných produktů také solené mléčné výrobky, jako jsou aromatické sýry, které nejsou dvakrát zdravou výživou.

Pozor na cukry, nejsou zde vítány

Ani sladkosti nejsou tím pravým řešením u jaterní diety. Zkrátka, cukry nejsou vítaným zpestřením, proto je nezbytně nutné si je odpustit. Nicméně není třeba zoufat. Existuje vcelku zajímavá alternativa, celozrnné tyčinky různých výrobců, které mohou Vámi vyhledávané sladkosti nahradit.

Jaterní dieta: Kde hledat správné informace

S největší pravděpodobností Vás nepřekvapí, že nejlepším řešením, pomocí kterého dostanete správné informace ohledně jaterní diety, je návštěva odborníka, případně internetových stránek, zabývající se touto problematikou. V dnešní době není žádný problém dohledat konkrétní informace na internetu, a to v teple Vašeho domova.

Zumba
Pokud máte rádi pohyb, chcete zhubnout bez diet nebo si udržet kondici nabízí se cvičení Zumba. Tato příjemná aktivita vede ke zlepšení životního stylu.

Kolečkové brusle
S příchodem jara a léta začíná období, kdy lidé začínají více sportovat. Kolečkové brusle jsou sportem, při kterém se pobavíte a navíc si udržíte lepší kondičku.